Gedik Filarmoni Orkestrası Kasım Ayı Programı

Şef Cem Mansur yönetimindeki Gedik Filarmoni Orkestrası, Süreyya Operası Sahnesi’nde 17 Kasım 2022 akşamı vereceği ikinci konserinde, programlarını özel kılan unsurları yeniden bir araya getiriyor.
Ülkemizin önemli sanatçılarından Selman Ada’nın Suntqava “Nefes” Op. 97 ve Horizons Op. 110 adlı eserlerinin dünya prömiyerinin yapılacağı akşamda ayrıca Ada’nın 2020 yılı yılında bestelediği Solo Keman,Yaylı Çalgılar Orkestrası ve Kudüm için ve 2021 yılında bestelediği Yaylı Çalgılar Orkestrası için adlı eserleri seslendirilecek. Avrupa’nın diğer ucundan Letonyalı besteci Peteris Vasks’ın Distant Lights adını verdiği, olağanüstü bir meditasyon niteliğindeki keman konçertosunda ise solist, genç kuşağın virtüozlarından, kariyerini dünyanın önemli orkestralarından Zürih Tonhalle’de devam ettiren Alican Süner olacak. Mozart’ın 1788 yazında birkaç hafta içinde bestelediği mucizevi son üç senfonisinin ilki olan 39. Senfoni ve Fransız besteci Ibert’in son derece eğlenceli eseri Divertissement ile program tamamlanacak.
Gedik Filarmoni Orkestrası Üyeleri Öğrencilerle Buluşuyor 
Gedik Sanat’ın bu sezon başlatmış olduğu müzik atölyelerinin ikincisine vurmalı çalgılar sanatçısı Emre Günay konuk olacak. 15 Kasım 2022 tarihinde Kartal Yerleşkesi’nde saat 12:30’da yapılacak atölyenin amacı gençlerin müzik alanında gelişimini sağlayıp, konserler ve programları üzerine bilgi sahibi olmalarına imkan sunmak.
II. İstanbul Gedik Üniversitesi Piyano Festivali’nin İkinci Konuğu Buğra Yüksel 
Bu sezon ikincisi düzenlenen Piyano Festivali’nde Türkiye’nin dört bir yanında eğitimci ve solist kimlikleriyle öne çıkan önemli piyanistler, belirledikleri bir besteciyle birlikte unutulmaz performanslara imza atmaya devam ediyorlar. Kasım ayının konuğu olan Buğra Yüksel, 24 Kasım 2022 tarihinde İstanbul Gedik Üniversitesi Kartal Yerleşkesi’nde saat 12:30’da bir konser verecek. Akdeniz Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Öğretim Üyesi olan sanatçı, Beethoven’ın Diabelli Varyasyonları‘nı yorumlayacak. Kayıt altına alınacak konser, ilerleyen tarihlerde Gedik Sanat Youtube Kanalı’ndan izlenebilir.
Sinepsikoloji Atölyesi’nin Konuğu Yönetmen Lerzan Pamir
Sadri Alışık ve Afife Jale Ödülleri’nin sahibi genç yönetmen Lerzan Pamir, Reha Erdem’in Korkuyorum Anne adlı filmi üzerine Doç. Dr. Burcu Rahşan Erim’in psikolojik değerlendirmeleriyle birlikte çarpıcı bir atölye düzenleyecek. İstanbul Gedik Üniversitesi Psikoloji Kulübü’nün konuğu olarak etkinliğe katılacak yönetmen, 3 Kasım 2022 tarihinde Kartal Yerleşkesi’nde saat 12:30’da öğrenciler ve öğretim üyeleriyle bir araya gelecek.
Kaynak: https://www.andante.com.tr/tr/10867/Gedik-Filarmoni-Orkestrasi-Kasim-Ayi-Programi
Share:
Gedik Sanat. Tüm hakları saklıdır. All rights reserved. © 2019.