Hakkımızda

Gedik Sanat; ateşin yaratıcı ve birleştiren gücünü kendisine yol gösterici olarak belirlemiştir. Mitolojide ateşin sanat ile ilişkisi temelinden yola çıkarak medeniyetlerin kuruluşu, gelişimi ve gelecek yapıları üzerine sanat fikirleri üretme konusunda çalışma biçimleri geliştireceğiz. Sanat üretimlerinin ve hayalinin gerçek yaşam düzleminde gerçekleşmesine, bu yaratıların çağrışımsal öğelerin yardımıyla edebi ve felsefi bir boyut kazanmasına, bu yolla analitik düşünebilen bilinçli bir gelecek yaratabilme idealine katkı sağlamak en öncelikli hedefimizdir.

Gedik Eğitim ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı bünyesinde topluma kültür ve sanat alanında destek sağlamak amacıyla kurulan Gedik Sanat; sosyal sorumluluk projelerinin yanında İstanbul Gedik Üniversitesi ile eğitim alanında, Gedik Holding ile Sanayı alanında üreteceği birleştiren projeleriyle çalışmalarına farklı boyutlar kazandıracaktır.

Gedik Filarmoni Orkestrası ve Gedik Sanat Oda Müziği Konserleri aracılığıyla anlatımsal müziği sizlerle paylaşacak olan Gedik Sanat; gelecekte görsel ve plastik sanatlar üzerine kurgulayacağı projelerle de ateşin yolculuğuna yön verecektir.

Vakfımızın kurucusu Halil Kaya Gedik’in Türkiye Cumhuriyeti ve çağdaş yaşam idealleri üzerine düşüncelerinin bizlere verdiği güç ile Türkiye Cumhuriyeti’nde yetişen sanatçılara, eserlerinin sergilenmesi ve seslendirilmesi konusunda destek vermek, bununla birlikte nitelikli görsel ve işitsel arşivin oluşmasına imkan sağlamak amacındayız.

Farklı sanat disiplinlerini birarada kurgulayan, evrilen zamanın içerisinde çağdaş sanatların takipçisi olan ve uluslararası projeleriyle dünyaya entegre olan bir yapıyla çalışmalarımıza yön vermek hedefindeyiz.

Gedik Sanat,Birleştirir. Sanat için…

Share:
Gedik Sanat. Tüm hakları saklıdır. All rights reserved. © 2019.