Nemeth Quartet “Kampüste Oda Müziği”

Aralık 5, 2018
3:00 pm
NEMETH QUARTET "KAMPUSTE ODA MUZIGI"
ISTANBUL GEDIK UNIVERSITESI KARTAL YERLESKESI
Nemeth Quartet “Kampüste Oda Müziği”
Gedik Sanat

NEMETH QUARTET

“Kampüste Oda Müziği” Konseri Üzerine

 

05 Aralık, Dünya Kadın Hakları Günü ve Türkiye’de Kadına Seçme ve Seçilme Hakkının verildiği önemli bir tarihtir. Bu özel günün yıldönümü için planladığımız bu konser, Andante Dergisi Müzik Ödülleri kapsamında “2017 En İyi Oda Müziği Topluluğu” olarak seçilen Nemeth Quartet tarafından gerçekleştirilecektir.

 

Oda Müziği, özellikle quartet (dörtlü) içinde yer alan müzisyenler, birbirleriyle uyum içinde hareket etmek zorundadırlar. Çünkü birlikte soluk almak, müzik anı’nın birlikte paylaşmalarının önemini çok iyi bilirler.

 

Birlikte hareket edebilme alışkanlığı… Ne güzel bir duygu… Hatta ne duyarlı ve etkili bir eylem… Bu alışkanlık, toplumumuzun her kesimine sıçradığında, biliyoruz ki çok daha güzel bir yaşam bizlerin olacak.

 

“Kampüste Oda Müziği” başlığı altında sunulacak olan bu dinleti,  öğrencilerimizin bu gelenekle tanışmalarını sağlayacak. Bu farkındalık, Üniversite bünyesinde yürüttüğümüz toplumsal projelerimize katkı sağlayacak.

 

Toplumumuz içindeki Kadın Figürü konusunda da duyarlılığın artırılması gerekliliğinden yola çıkarak,  bireylerin cinsiyet ayrımı yapmaksızın saygı ve eşit şart çerçevesinde hareket edebilmelerini sağlamak ve bu anlamda destekleyici projeler üretmek İstanbul  Gedik Üniversitesi olarak misyonlarımız arasındadır.  Women in Power Projesi Sorumlusu,  Kadın ve Toplumsal Cinsiyet Uygulama ve Araştırma Merkezi Sorumlusu eğitmenlerimizin kısa konuşmalarının ardından Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri, Öğrenci kulüplerimizin üyeleri ve Üniversite Eğitmenlerimizin katılımıyla unutulmaz bir konser yaşanacağını düşünüyoruz.

 

GEDİK SANAT

“Birleştirir! Sanat için”

Share:
Gedik Sanat. Tüm hakları saklıdır. All rights reserved. © 2019.