Gedik Filarmoni Orkestrası Köprüler Konser Yayını

Temmuz 29, 2021
8:35 pm
Gedik Filarmoni Orkestrası Köprüler Konser Yayını
Habitat TV
Gedik Filarmoni Orkestrası Köprüler Konser Yayını
Gedik Sanat

Gedik Filarmoni Orkestrası’nın Köprüler adlı konseri 29 Temmuz saat 20:35’de ve 31 Temmuz saat 13:30’da @habitattv_tr ‘de sizlerle!

Habitat TV’yi izlemek için?

Türksat 4A 11853 H 25000
Tivibu 2. ve 100. kanal

—-

Evinizin konforunda, tadına doyum olmaz konserler… Kamran İnce’nin Gedik Sanat için bestelediği, Cemal Reşit Rey’den Fazıl Say’a, geçmişle günümüz arasında işitsel bir köprü kuran eseri, Önder Baloğlu liderliğindeki Gedik Filarmoni Orkestrası yorumuyla ekrana geliyor.

İstanbul Filarmoni Derneği’nin 75. Yılı onuruna yazılan eser; Cemal Reşit Rey’in Andante & Allegro adlı eseri ve günümüzün önemli piyano virtüözü, besteci Fazıl Say’ın Chamber Symphony adlı eserinin tam ortasında bir köprü niteliğinde yerleştirilmiş.

Cemal Reşit Rey’den alınan ateşin Kamran İnce‘nin kurduğu köprüyle ülkemizin yetiştirdiği bestecilere olan bağlılığı, uluslararası platformda çok sesli müzik adımlarımızı temsiliyeti sebebiyle Fazıl Say’ın Chamber Symphony adlı eserine bağlanması oldukça heyecan verici.

TV’de ilk kez habitat ‘ta yayınlanacak olan bu olağanüstü performansı müziğin habitat’ında izleyin.

#sendebizimlesin #habitatyayinda #habitattv #bis #yenibiryaşamalanı #yaşamalanı #yaşam #müzik #klasikmüzik #sanat #kültürsanat

 

Share:
Gedik Sanat. Tüm hakları saklıdır. All rights reserved. © 2019.