Dıchterlıebe (Recomposed by Chrıstıan JOST)

Eylül 20, 2021
9:00 pm
Dıchterlıebe (Recomposed by Chrıstıan JOST)
Zorlu PSM
Dıchterlıebe (Recomposed by Chrıstıan JOST)
Gedik Sanat

DICHTERLIEBE RECOMPOSED PROJESİYLE CHRISTIAN JOST İLK DEFA TÜRKİYE’DE!

Romantik dönemin duygusal çocuğu Robert Schumann’ın, Alman edebiyatının önemli ismi Heinrich Heine’nin dizeleri üzerine yazdığı ünlü lied demedi Dichterliebe (Ozanın Aşkı) çağımızın önde gelen bestecilerinden Christian Jost tarafından yeniden bestelendi. 16 şarkılık bu şarkı dizisini, teatral bir müzikal anlatımla genişleterek yeni bir kompozisyon yaratan Jost, Robert Schumann’ın ardından bu dizeleri müziğe başkalaştırarak dönüştürüyor. Bu yolla sanatseverlere iki farklı yüzyılda Heinrich Heine’nin dizelerinin müzik yoluyla anlatım biçimlerini karşılaştırma fırsatı veriyor.

GEDİK SANAT ODA ŞARKILARI FESTİVALİ AÇILIŞ KONSERİ DICHTERLIEBE RECOMPOSED PROJESİYLE ZORLU PSM’DE!

Nisan 2019’da Deutsche Grammophone etiketiyle yayımlanan projenin Türkiye prömiyeri Gedik Sanat Oda Şarkıları Festivali kapsamında açılış konseri olarak Zorlu PSM’de gerçekleşiyor. Eylül 2021 – Mayıs 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek festivalin tüm detayları 15 Eylül 2021 tarihinde Gedik Sanat web-sitesinde ilan edilecek.

Dünyadaki yeni müzik akımlarını takip eden, yapılan çalışmaları sanatseverlere ulaştırmayı amaç edinen Gedik Sanat, 2003 yılında Ernst von Siemens Bestecilik Ödülünün sahibi Jost ile Schumann & Heine birlikteliğini günümüze taşıyor. 20 Eylül tarihinde Zorlu PSM’de Jost’un şefliğinde verilecek olan konsere Diskant Çağdaş Müzik Topluluğu eşlik ederken, Grammy ödüllü tenor Bülent Bezdüz ise solist olarak yer alacak.

Share:
Gedik Sanat. Tüm hakları saklıdır. All rights reserved. © 2019.